ABD’de 11 yaşındaki çocuğu garsonun notu kurtardı

Posted by

Olay, geçtiğimiz yıl Florida’daki bir restoranda yaşandı. Mrs. Potato isimli restoranda çalışan garson laviane Carvalho, yemek yiyen bir çiftin yanındaki çocuğa sipariş verilmediğini ve çocuğun kollarında ve yüzünde morluklar olduğunu fark etti.

“YARDIMA GEREKSİNİMİN VAR MI?”

Bir kağıda “Yardıma gereksinimin var mı?” yazarak notu gizlice 11 yaşındaki çocuğa uzatan garson, çocuğun “Evet” manasında başını sallaması üzerine 911’i arayarak polis çağırdı. Olay yerine intikal eden polis takımları, 36 yaşındaki üvey baba Timothy Lee Wilson’ı gözaltına aldı. Garson Carvalho, “Çok endişelendim ve ne yapacağımı bilemedim. Çocuğun morlukları vardı ve yemek yemiyordu” dedi.

Yapılan soruşturma kapsamında, çocuğun üvey babası tarafından azaba ve istismara uğratıldığı ortaya çıktı. Çocuğun uğradığı azaplar ortasında, bacaklarından kapıya baş aşağı asılmak ve oyuncak ayıya kelepçelenmek üzere fecî aksiyonlar yer alıyordu.

Garsonun dikkatinin çocuğun hayatını kurtarmış olabileceğini belirten Orlando Emniyet Müdürü Orlando Rolón, “Carvalho restoranda duruma müdahale etmemiş olsaydı, bugün bir cinayet soruşturmasından bahsediyor olabilirdik” dedi.

50 BİN DOLAR ÖDÜL

Sputnik Türkçe’de yer alan habere nazaran garsonun yürekli davranışı, patronun başlattığı bir bağış kampanyasıyla toplanan 50 bin dolar ile de ödüllendirildi. Üvey baba Wilson, pazartesi günü dört defa ağırlaştırılmış çocuk istismarı ve bir kere çocuk ihmalinden hatalı bulundu.

İstismardan haberdar olduğunu lakin çocuğu istismar etmediğini söyleyen anne Kristin Swann ise çocuk ihmalinden ötürü hatalı bulunarak tutuklandı. İstismara uğrayan 11 yaşındaki erkek çocuğun 4 yaşındaki kız kardeşi ise aileden alındı. Garson Carvalho, karara ait paylaşımında, “Adalet yerini buldu!” dedi. Wilson ve Swann çiftinin cezaları Ağustos ayında belirli olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.