Akaryakıt fiyatlarında büyük indirim!

Posted by

Akarayakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Rusya-Ukrayna savaşının hala devam etmesi gibi dış etkenler brent petrol fiyatlarında bazı dalgalanmalara sebep oldu. Bu kapsamda hala günden güne değişen fiyatlandırmalarla akaryakıt fiyatlarında da değişiklikler yaşanıyor.

Dolar kuru ve brent petrol fiyatlarındaki değişiklikler sebebiyle benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Sektörden gelen bilgilere göre motorin grubunda bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 76 kuruş indirim bekleniyor.

Akaryakıt fiyatlarında büyük indirim!

Motorin grubunda 20 Eylül salı gününden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 76 kuruş indirim bekleniyor. Gelecek indirimle birlikte İstanbul’da motorinin litre fiyatı 23,05 TL’ye düşecek. Bir dönem 30 seviyesine kadar yükselen fiyatlarda yaşanan düşüş araç sahiplerini sevindirebilir. Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.