ÂLÂ Parti ile HDP birebir masada: Durmuş Yılmaz’ın Erol Katırcıoğlu’nu alkışladığı manzaralar ortaya çıktı

Posted by

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık verebileceklerini söz etmesi üzerine gelen reaksiyonların akabinde geçtiğimiz gün sessizliğini bozdu.

AKŞENER: HDP’NİN OLDUĞU MASADA BİZ OLMAYIZ

Ankara’da partisinin vilayet liderleriyle bir ortaya gelen Akşener, CHP’li Tekin’in HDP açıklamasına takviye vermediklerini tabir etti. Akşener, “HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz. Bu hassasiyetimiz devam edecek. Parti yetkilileri hususla ilgili, parti hassasiyetleriyle ilgili gerekli açıklamalar yaptı” açıklamasında bulundu.

DEMİRTAŞ’A KAHVALTI KELAMI VERMİŞTİ

Geçtiğimiz yıllarda terör soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’la kahvaltı yapabileceğini açıklayan Akşener’in “HDP’nin olduğu masada biz olmayız” çıkışı çelişkilere neden oldu.

İYİ Parti ve CHP ortasında ‘HDP’ye bakanlık’ tartışması devam ederken ÂLÂ Partili Durmuş Yılmaz’ın geçtiğimiz yıllarda HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu ile tıpkı masada konferans verdiği ortaya çıktı.

İYİ PARTİ VE HDP TIPKI MASADA

‘Türkiye İktisadının Z Raporu ve Gelecek Arayışı’ başlıklı konferansa katılan Yılmaz ve Katırcıoğlu’nun yan yana oturduğu görüldü. Öte yandan Yılmaz’ın “Siyasi partilerin kesinlikle ve kesinlikle ittifak yapması gerektiğini düşünüyorum. AKP’nin kazanma mümkünlüğü olan yerlerde başarısızlığa uğramasını sağlamamız gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde konuşan Katırcıoğlu’nun konuşmasını alkışladığı ortaya çıktı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.