Ankara metrosu ne vakit açılacak? Batıkent-Sincan M3 çizgisi kapalı mı?

Posted by

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Kızılay-Batıkent Metrosu’nun devamı niteliğindeki, İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu ortasında bulunan ray çizgisinin imalinde uygun olmayan gereç kullanıldığı tespit edildi.

EGO Genel Müdürlüğünün incelemesi sonucu ortaya çıkan durum, sondaj çalışması ve akademisyenlerin raporlarıyla da desteklendi. Akademisyenlerin görüş ve teklifleri doğrultusunda harekete geçen EGO Genel Müdürlüğü, çizginin kusurlu dolgu yapılan 129 metrelik kısmının altyapısını değiştirme kararı aldı.

ANKARA METROSU NE VAKİT AÇILACAK?

EGO Genel Müdürlüğünce yapılacak Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Sınırı (M3) İstanbul Yolu  İstasyonu ve Botanik İstasyonu ortasında bulunan çizginin yer düzeltme çalışması, 10 Ağustos 2022 Çarşamba günü başladı.

Hat üzerindeki çalışmalar 10 Ağustos-10 Eylül’de yapılacak.

Bu müddet içinde Ankara Metrosu’nun İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez istasyonlarında seferler düzenlenmeyecek, vatandaşların rastgele bir mağduriyet yaşanmaması için Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları ortasında otobüs aktarmasıyla taşınacak.

İşte alternatif ulaşım araçları ve saatleri…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.