Atatürk’ü FETÖ elebaşına benzeten AKP’li eski vekile reaksiyon

Posted by

AKP 26’ncı periyot Isparta Milletvekili Said Yüce’nin, Twitter hesabından yaptığı skandal paylaşıma reaksiyon yağdı.

15 Temmuz tarihinde toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ü halkı kandırmakla suçlayan, akabinde FETÖ’ye benzeten AKP 26’ncı devir Isparta Milletvekili Said Şanlı’ya reaksiyon yağıyor.

CHP Isparta Vilayet Lideri Yalım Halıcı

“CUMHURİYET BAŞSAVCILARINI VAZİFEYE DAVET EDİYORUM”

AKP 26’ncı devir Isparta Milletvekili Said Şanlı’nın 15 Temmuz’da toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşıma CHP Isparta Vilayet Lideri Yalım Halıcı’dan da sert reaksiyon geldi.

Halıcı, yaptığı basın açıklamasında; “Bu milletvekili haddini aşmıştır. Sarf ettiği kelamları sindirmemiz mümkün değildir. Ülkemizi tehdit eden düşmana karşı “geldikleri üzere giderler” diyen İstiklal Savaşı’mızın başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Birinci Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında hakaret etmekten geri durmuyor. İşte ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyebilen bir anlayışın eseri ve sonucudur bunlar. Cumhuriyet Savcılarını vazifeye davet eden Lider Halıcı, “Böyle bir hadsizlik olamaz. Kendinize gelin sayın vekil. Cumhuriyet Başsavcılarını misyona davet ediyorum. Ülkemizin kurucusu hakkında hakaret edebilecek kadar kimse şuursuzlaşamaz. Bu hadsiz açıklamayı milletimizin ve hemşerilerimizin takdirlerine bırakıyorum” dedi.

İYİ Parti Isparta Vilayet Lideri Hasan Büyükçam

“TERÖRİST BAŞI FETHULLAH GÜLEN’E BENZETECEK KADAR ALÇALMIŞ”

Konu hakkında açıklamada bulunan DÜZGÜN Parti Isparta Vilayet Lideri Hasan Büyükçam, şunları söyledi;

*Türkiye Cumhuriyeti kurucusu ve başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü terörist başı Fethullah Gülen’e benzetecek kadar alçalmış olmak lakin Isparta’yı hiç bilmeyen lakin tesadüfen Isparta’dan vekil olmuş Said Şanlı’ya nasip olurdu aslında.

*Siyaset aşkıyla başından beri yanıp tutuşan ve gazeteci kimliği ile girdiği parlamentoda vekil olmak için kendini paralayan Büyük, 90’lı yıllarda Vakit Gazetesi’nin Meclis Ofisinde kısa bir müddet çalışmış, Ankara temsilcisi olmak için kulisler yapmıştı.

*Kimlerin ismine konuştuğunu bilmediğimiz, tesadüfen Isparta vekili olmuş eski AKP Isparta Milletvekili Said Aziz’in, Kadir Mısıroğlu’ndan öğrendiği tarih bilgisiyle Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü FETÖ’ye benzetmesini alçakça buluyorum. Eski AKP Isparta Milletvekili Said Aziz’i, haddini bilmeye davet ediyorum.

*Kendisi AKP içerisinde hangi pazarlıklar sonucu vekil gösterilmiş bilemeyiz lakin öğrendiği palavra yanlış bilgilerle halkı kandırmaya devam etmektedir. Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yaptığı hadsizlik için Eski AKP Milletvekili Sait Şanlı’yı şiddetle kınıyorum.

SAİD BÜYÜK NE DEDİ?

Said Yüce’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü gaye alan paylaşımlar şöyle:

*FETÖ avaneleri tarafından bir süredir dindar kısımlara “CHP eski CHP değil”gibi tehlikeli ve tuzak bir kelamı söylettiriyorlar. CHP bal üzere eski CHP’dir. 1. reisin halkı kandırdığı üzere bunlar da benzeri senaryolarla kandırmaya çalışıyorlar…

*Okuduğunu anlamayanlar için biraz daha açık yazayım. Sarıkla, cüppeyle, dualarla meclisi aç… sonra…sonrası malum. FETÖ de dinle kandırdı. Sonrası malum.

*Bazı dostlar 1. reis yazdığımı tam anlayamamışlar. 1. reis, yani (birinci reis) malum kişi kastedilmiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.