Beşiktaş, Hagi’nin prensini istiyor

Beşiktaş, gelecek sezon transfer sezonu için listeye yıldız futbolcuların yanında geleceğe dönük genç futbolcuları da ekliyor. Siyah-beyazlılar, Galatasaray’ın efsane futbolcusu Gheorghe Hagi’nin yönetimindeki Farul Constanta’da oynayan genç yıldıza talip olduğu öğrenildi.

Beşiktaş’ta transfer çalışmaları devam ederken listeye genç bir futbolcu girdi. Farul Constanta’nın 17 yaşındaki Türk asıllı futbolcu Enes Sali, siya-beyazlı kurmayların dikkatini çekmeyi başardı.

Milliyet’in haberine göre Beşiktaş, genç yetenek için 500 bin euro öneren siyah beyazlıların teklifine Hagi’nin sıcak bakmadığı ileri sürüldü.

Sporting de devrede

Rumen basınının haberine göre Portekiz’in Sporting Lizbon takımı, Enes için resmi bir transfer teklifinde bulundu. Sporting, Enes Sali’yi kadrosuna katmak için Farul Constanta’ya 1 milyon euro teklif etti ancak Hagi bu teklifi reddederek 3 milyon euro istedi.

Enes Sali kimdir?

2006 yılında Kanada’nın Toronto şehrinde doğan Enes Sali’nin Romanya vatandaşlığı da bulunuyor.

11 yaşındayken Barcelona tarafından keşfedilen Enes, Kanada’nın Woodbridge Strikers takımından Katalan ekibinin altyapısına katıldı. Barcelona’nın genç futbolcu transferi konusunda FIFA ile yaşadığı sorunlar nedeniyle Sali, bir yıl sonra takımdan ayrılmak zorunda kaldı.

2018 yılında Gheorghe Hagi Akademisi’ne dahil olan genç yetenek, 1 Ağustos 2021’de Farul Constanta’nın A takımına çıktı.

Enes Sali Kasım 2021’de Romanya A Milli Takımı’nda oynayan en genç futbolcu oldu. Lihtenştayn – Romanya maçında 82. dakikasında oyuna giren Sali, henüz 15 yıl 264 günlüktü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir