ChatGPT’nin En Büyük Rakibi Zincirlerinden Kurtuldu: Yeni Google Bard Kullanıma Açıldı!

ABD merkezli teknoloji firması Google’ın yapay zeka sektörünü kasıp kavurtacak yeni sohbet robotu Google Bard, herkes için kullanıma açıldı! İşte yeni yapay zekanın hayran bırakan yetenekleri…

Yeni yapay zeka Google Bard AI, geçtiğimiz gün gerçekleşen lansman ile test sürecini bitirdi ve herkes için kullanıma açıldı.

Amerikan teknoloji devinin yeni sohbet robotu Bard, dün itibariyle resmi geliştirme sürecinden çıktı ve genel kullanıma açıldı. Yeni yapay zekanın tanıtılan yeni özellikleri birçok teknoloji severi heyecanlandırmayı başardı.

Piyasadaki diğer araçlardan çok daha yetenekli olduğu iddia edilen Bard, şimdiden ünlü sohbet robotu ChatGPT ile kıyaslanmaya başlandı.

Rakipleri Microsoft Bing ve ChatGPT gibi bir sohbet temasına sahip olan Bard, orijinal metin içeriği üretmekten kod yazmaya kadar birçok önemli yeteneğe sahip. Aynı zamanda, Adobe başta olmak üzere birçok üçüncü taraf uygulama ile entegrasyonu bulunan yapay zeka, bu alanda diğer sohbet robotlarına kıyasla çok daha avantajlı bir konumda yer alıyor.

Kullanıma açılan yapay zeka, tarif edilen bir nesnenin görsellerini kolayca oluşturabilme özelliğine sahip.

Henüz geliştirme aşamasındayken bile ismini sık sık duyduğumuz Bard, Adobe Firefly entegrasyonu sayesinde basit cümlelerle tarif edilen herhangi bir nesne veya durum hakkında çeşitli görseller oluşturabiliyor. Yapay zeka, geçtiğimiz gün tanıtılan bu özellik ile beraber yeni dil destekleri, metin aktarımı özelliği ve karanlık mod temasını da bünyesine kazandırdı.

Hala sisteminde birçok hata bulunan Bard, daha ilk saniyeden beynimizi yakmayı başardı.

Yeni yapay zeka her ne kadar kullanıma açılmış olsa da içerisinde hala birçok hata bulunduruyor. Bard ile gerçekleştirdiğimiz ilk konuşmada kendisine Türkçe bilip bilmediğini sorduk. Kesin bir dille bu soruya evet diyen sohbet robotu, Türkçe makaleler ve haberler yazabileceğini bile iddia etti. Hemen ardından Türkçe dilinde sorduğumuz bir soru için henüz bu dili desteklemediğini belirten Bard, sistem hataları yüzünden biz dahil çoğu kişinin beynini yakmaya başladı.

Peki sizin yeni Google Bard hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir