Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kast sistemine biz son verdik

Posted by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda konuştu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Türkiye, bizim devrimizde, yalnızca ayağına vurulmuş asırlık prangalarını kırmadı. Birebir vakitte mevcut sistemin merkezine yerleştirilmiş kast sisteminden de kurtuldu. Yıllarca bu millete kendi öz yurdunda parya muamelesi yaptılar. Yıllarca bu milletin çocukların okumasını, üniversiteye gitmesini, yapay sebeplerle engellediler. Darbe devirlerinde sermayeyi renklere bölerek ülkemizin gelişmesini sabote ettiler. Bayanlarımızın ‘baş örtülü, baş örtüsüz’ diye ayrımcılığa uğradığı, temel hak ve hürriyetlerin muhakkak toplum kısımlarına sadece seçkinlere mahsus imtiyazlar olarak görüldüğü, işte bu kast sistemine biz son verdik.

Geride kalan 21 yılın her anı uğraş ile geçti. Millet ve memleket düşmanlarının gayesi olduk. Atakları milletimizle birlikte püskürttük.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi başta olmak üzere hayata geçirdiğimiz ıslahatlarla birincilere imza attık.

Bugün, ulusal menfaatlerini Birleşmiş Milletler ve NATO dahil her yerde korkusuzca savunan, sonuç alan, diplomasisi tesirli bir Türkiye var.

Elini vicdanına koyan herkes kabul edecektir ki bugünün Türkiye’si, 21 yıl öncesine nazaran daha demokratik, özgür, fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye’dir.

Milletimize kurşun sıkmış FETÖ’cü alçaklarla fotoğraf verme yarışından, bölücü örgütün uzantılarıyla işbirliği yapma pervasızlıklarına kadar pek çok alanda bunu görüyoruz.

Bu ülkenin en büyük açığı, demokrasiyi içselleştirmiş, milletin kıymetleriyle barışmış, yerli ve ulusal muhalefet açığıdır. Son 21 yılda yaşanan onca değişime karşın millete zirveden bakan, üstenci CHP zihniyeti yerinde saymayı sürdürüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.