Elif Çakır’dan Kılıçdaroğlu’na dayanak: Asıl skandal hukuka karşıtlığın ötesindeki KHK’lardır

Posted by

Karar muharriri Elif Çakır, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “KHK’lıların tamamını misyonlarına iade edeceğiz” kelamlarına iktidar kanadından gelen tenkitleri kıymetlendirdi.

“Kılıçdaroğlu elbette ki daha dikkatli konuşmalı, hukuksal çerçeveden şaşmamalı, hukuka, adalete vurgu yapmalı. Fakat Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu kelamlarından FETÖ PKK kontağı çıkarmak büyük haksızlık” diyen Çakır’ın yazısından ilgili kısım şöyle:

“Eğer bir skandal varsa o CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Bütün KHK’lılar misyonlarına iade olacak’ demesi değil, hukuka karşıtlığın ötesindeki KHK skandalıdır. Asıl skandal olan muğlak suçlamalarla ülkeyi felce uğratmaktır.

KHK mağduriyeti AK Parti devrinin yarattığı mağduriyettir. Bu mağduriyeti topyekun ortadan kaldırması gereken, bu adaletsizliği düzeltmesi gereken AK Parti iktidarıdır.

Evet, CHP başkanı ayaküstü dahi konuşurken dikkatli konuşmalı, hukukun hududundan çıkmamalı ancak ‘KHK’lılar vazifelerine iade edilecek’ kelamından PKK FETÖ kontağı çıkartmak büyük bir vicdansızlıktır.

KHK mağduriyetleri yargısız, hukuksuz siyasi infazlardır. Muhalefet partilerinin gündeminde daha fazla yer alması gereken büyük bir meseledir.

Muhalefet partileri iktidarın şeytanlaştırma, düşmanlaştırma propagandasına aldırış etmeden, KHK problemini gündemde tutması gerekiyor.

Bu kanayan yarayı nasıl durduracaklarını açıklamaları, kamuoyunun önüne somut, gerçekçi teklifler koymaları gerekiyor.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.