GÜZEL Parti ile CHP’yi birbirine düşüren “İzmir” afişi!

Posted by

CHP idaresindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına ait hazırladığı reklam afişlerini kentin dört bir yanına astı.


İYİ Parti Küme Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı hasebiyle Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer tarafından yaptırılarak billboardlara asılan ve üzerinde “Barışın İkinci Yüzyılı”, “İzmir’in Kuruluşunun 100. Yılı Kutlu Olsun” yazılı afişlerin kaldırılmasını istedi.

İYİ Parti Küme Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, toplumsal medya hesabından İzmir’in kurtuluşunun 100. yılını kutlamak için Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer tarafından üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Türk bayrağının bulunduğu “Barışın İkinci Yüzyılı”, “İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılı Kutlu Olsun” yazılı afişlere ait açıklama yaptı.

Dervişoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda işgalin yıl dönümünün tarihini vererek, “15 Mayıs 1919’un ne olduğunu anlamak istemeyen akıl, 9 Eylül 1922’nin muhtevasını kavrayamaz. 9 Eylül İzmir’in ve Türkiye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun zafer günüdür. Sayın Tunç Soyer’i bu afişleri kaldırmaya ve 9 Eylül’ün 100. yılına yakışır kutlamalar yapmaya davet ediyorum.” sözlerini kullandı.

“CUMHURIYETİMİZİN VE LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 100.YILINI 2023’DE ZATİ BERABERCE KUTLAYACAĞIZ”

Sosyal medya hesabından bir paylaşım daha yapan ÂLÂ Partili Dervişoğlu “Sayın Lider; Bu yıl 9 Eylül zaferinin 100.Yıldönümü. Cumhuriyetimizin ve Lozan Barış Antlaşmasının 100.yılını ise 2023’de aslında beraberce kutlayacağız. Türkiye ve İzmir için böylesine kıymetli bir tarihi zaferi kavram karışıklığı içinde kerhen kutluyormuş izlenimi veremeyiz.” tabirlerini kullandı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.