İslam düşmanı Geert Wilders yeniden haddini aştı: Kurban Bayramı ile ilgili skandal paylaşıma reaksiyonlar çığ üzere

Posted by

Geçtiğimiz nisan ayında İslam dini ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (s.a.v) yönelik skandal kelamları nedeniyle Twitter hesabı askıya alınan Hollandalı çok sağcı başkan Geert Wilders yeniden rahat durmadı.

Pakistan Başbakanı Şehbaz Şerif’e yaptığı davet sonrasında Twitter hesabı bir müddetliğine kapatılan Wilders, aldığı vefat tehditlerine karşın bugün attığı tweet’te haddini aşan telaffuzlarına bir yenisini daha ekledi.

SKANDAL PAYLAŞIMA REAKSİYONLAR ÇIĞ ÜZERE BÜYÜYOR

Kurban kesim anına ait bir fotoğrafı paylaşan Geert Wilders, attığı tweet’te “Mide bulandırıcı İslam geleneğini yasaklayın” sözünü kullandı.

Twitter’da 1 milyon takipçisi bulunan İslam düşmanı ırkçı Wilders’ın paylaşımına toplumsal medya üzerinden çok sayıda reaksiyon yorumu geldi.

Hollandalı çok ırkçı Özgürlükler Partisi (PVV) Lideri Geert Wilders, 2017 yılında Hollanda’da yapılacak olan genel seçimlerde partisinin muvaffakiyet ile çıkması halinde Kur’ân-ı Kerim’i yasaklayacağını ve mescitleri kapatacağını belirterek, bunu seçim bildirgesine de yazdıklarını söylemişti.

Geert Wilders, 2019 yılında ikili vatandaşların ülkedeki seçimlerde oy kullanmasının ve seçilmesinin yasaklanması için parlamentoya yasa tasarısı sunmuş, yasanın emelini “Türkiye ve Fas kökenli seçmenlerin desteklediği Denk Partisi’nin meclis, mahallî parlamentolar ve belediye meclislerinden atılması” olarak açıklamıştı.

Wilders 2021 yılında da Twitter’daki, ‘İslam’ı durdurun, ramazanı durdurun’ temalı görüntü paylaşımı yapmış, İslam dünyasının sert yansısıyla karşılaşmıştı.

Hollanda’da İslam ve Türkiye düşmanı çok sağcı siyasetçi Geert Wilders tekrar 2021 yılında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmiş, ‘terörist’ tabirini kullanmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.