İstek Çalımbay, Galatasaray’dan iki ismi Sivasspor’a istiyor

Posted by

Galatasaray’da teknik yönetici Okan Buruk’un raporu doğrultusunda kadrodan ayrılacak isimler netleşiyor. Birçok oyuncusuyla vedalaşmaya hazırlanan sarı-kırmızılılarda, Emre Kılınç ve Aytaç Kara’yı Demir Küme Sivasspor istiyor.

Sabah‘ın haberine nazaran, bilhassa kanat konumları ve orta saha için kadroya düzey atlatacak isimler üzerine ağırlaşan kırmızı-beyazlılar, rotasını Galatasaray’a çevirdi.

SATIN ALMA OPSİYONLU KİRALIK

Sözleşmeleri 2024’te bitecek iki oyuncuyla ilgili teknik yönetici Okan Buruk’un kesin kararları beklenirken, satın alma opsiyonlu kiralık formülünün masada olduğu ve görüşmelerde değerli bir uzaklık kat edildiği öğrenildi.

27 yaşındaki Emre Kılınç, 2 dönem evvel 31 maçta 9 gol, 7 asistle en parlak devrini geçirdiği Sivasspor’dan Galatasaray’a transfer olmuştu. Kılınç geçen dönem sarı-kırmızılı grupta 37 maçta 5 gol, 3 asist yaptı.

29 yaşındaki Aytaç Kara ise geçen dönem Galatasaray’da 12 ve kiralık gittiği Göztepe’de 8 maça çıktı, 1 asist yaptı. Kara, mesleğine İzmir temsilcisi Altay altyapısında başladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.