Kayseri’de fuhuş yapıldığı tespit edilen 12 konut mühürlendi

Posted by

Kayseri Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Ofis Amirliği takımlarının çalışmalarında 1’i cinsel içerikli kabahat, 6’sı kumar olayı olmak üzere toplam 7 isimli olayda yakalanan 8 kuşkulu hakkında gerekli süreçler yapıldı. Ayrıyeten fuhuş, kumar ve Kabahatler Kanunu çerçevesinde toplam 61 şahsa idari yaptırım karar tutanağı düzenlenirken, fuhuş yapıldığı tespit edilen 12 konut de ilgili komite kararı ile kapatıldı.

Hırsızlık ve Yankesicilik Ofis Amirliği takımları tarafından yapılan çalışmalarda ise 30’u meskenden, 26’sı işyerinden ve kurumdan, 12’si otodan, 20’si açıktan, 8’i bisiklet ve elektrikli bisiklet, 13’ü öbür olaylar olmak üzere süreç yapılan 109 olayda yakalanan 130 şahıstan 16’sı tutuklandı. Yakalanan kuşkulu şahıslardan elde edilen yaklaşık 50 bin TL bedelinde materyal de müştekilerine teslim edildi.

Aranan Şahıslar Ofis Amirliği’nin çalışmalarında da haklarında çeşitli kabahatlerden ötürü yakalama ve UYAP aranması bulunan 380 şahıs yakalanarak isimli mercilere sevk edildi. Yakalanan şahıslardan 194’ü tutuklandı.

Ayrıca Motosikletli Polis Timleri Ofis Amirliği tarafından yapılan uygulama ve çalışmalarda, 8 aranan şahıs yakalanarak gerekli süreçler yapılarak, 1 adet bıçak, 6 adet ateşli silah ile 50 adet fişek ve çeşitli ölçülerde narkotik husus ele geçirildi. Meydana gelen asayiş olaylarına karışan 34 kuşkulu de yakalanarak ilgili ünitelere teslim edildi.
Dolandırıcılık Ofis Amirliği takımlarının çalışmalarında da 7 dolandırıcılık olayı ile ilgili yakalanan 13 şüpheliden 3’ü tutuklandı. Takımların çalışmaları ile vatandaşların kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan şahıslara toplamda 253 bin TL göndermeleri engellendi.

KAYNAK: İHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.