Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın ‘helalleşme’ kelamlarına sert karşılık: Çapı bu

Posted by

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun helalleşme seyahatine reaksiyon gösterdi. Erdoğan, “Ne diyor; helalleşme. Bu bir oyun. Bu oyunun yerini hesaplaşma telaffuzlarının almasının gerisinde hazımsızlık var” dedi. Kılıçdaroğlu ise “Tek kederi bu harami düzeneğin ömrünü biraz daha uzatabilmektir. Çapı bu” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST Karadeniz ziyareti sonrası Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda AKP Samsun Genişletilmiş Vilayet Müşavere Meclisi Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme seyahatine reaksiyon gösterdi.

“TEKNOFEST’E BİR TURİSTTİK SEYAHAT YAPMIŞ”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TEKNOFEST Karadeniz’i ziyaretine de değinen Erdoğan şöyle konuştu:

* “Küresel ölçekte yaşanan problemlere karşın Türkiye’yi 2023 gayeleriyle kucaklaştırmak, 2053 vizyonuyla buluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Aziz kardeşlerim, bugün Samsun’da buraya gelmeden evvel iftihar verici bir programa iştirak ettik.

* Ülkemizin en büyük teknoloji şöleni TEKNOFEST’te bu yıl Samsun mesken sahipliği yapıyor. Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu sene Samsun’da tezahür etti. Gençlerimizin TEKNOFEST sevincine ortak olduk. Akıncı’dan Atak’a, Hürkuş’tan KIZILELMA’ya, ANKA’ya kadar Türkiye’nin ileri teknoloji eserlerinde onlara dayalı savunma sanayiinde nerelere geldiğini görme imkanı bulduk.

* Gençlerimize fırsat verildiğinde, önlerindeki maniler kaldırıldığında neleri başarabileceğine şahsen şahitlik ettik. Demek ki önlerine takozlar konulmazsa hani bir vakitlerin CHP’sinin bol bol takozlar koyduğu periyotlar vardı ya işte bu takozlar ortadan kalkınca bu millet nelere muktedir bunu gösterdik. TEKNOFEST’i görüp de ülkemiz ve istikbalimiz ismine gururlanmamak elde değil.

* Ulusal teknoloji atağımızın çok kısa müddette ulaştığı seviyeyi görüp de geleceğimiz için ümit var olmamak mümkün değil. İktidara geldiğimizde yerli ve ulusal neydi yüzde 20 lakin artık yüzde 80. Nereden nereye. Bu durarak, yatarak olmuyor Bay Kemal, çalışarak oluyor. Lakin sağ olsun TEKNOFEST’e bir turisttik seyahat yapmış. Orada da kendisini dolaştırmışlar. İnşallah ilham almıştır.

* TEKNOFEST bize şu hakikati bir kere daha hatırlatmıştır. Bu millet tıpkı bir asır evvel verdiği ulusal çabada olduğu üzere son derece kısıtlı imkanlarla hakikaten yeni ve büyük bir destan yazıyor. Ne diyor şair, ‘Bir vakitler biz de millet, hem nasıl milletmişiz: Gelmişiz, dünyaya milliyet nedir öğretmişiz!’ Bu millet bu türlü bir millet.”

“NE DİYOR: HELALLEŞME! BU BİR OYUN”

Kılıçdaroğlu’nun helalleşme seyahatine değinen Erdoğan, şu sözleri kullandı:

* “Türkiye’nin savunma sanayiinin yanında öteki alanlarda da güçlü bağımsız bir ülke haline gelmesine tahammülleri yok. Bu tahammülsüzlüklerini her fırsatta lisana getirmekten de çekinmiyorlar. Ne diyor; helalleşme. Bu bir oyun. Bu oyunun yerini hesaplaşma telaffuzlarının almasının gerisinde işte bu hazımsızlık var.

* İmam Hatip okullarımızla, ilim ve irfan yuvalarımızla, alimlerimiz ile ilgili hakaretlerin havada uçuşmasının gerisinde bu nobranlık var. Hatta kimi şahsiyet fukaralarının partimizin kapısına kilit vurmaktan bahsedecek kadar gözlerini karartmasının gerisinde bu faşist kafayı horlatma uğraşı vardır.

* Alevi-Bektaşi kardeşlerimizi gaye alan edepsizlikler de ülkemize sığınan muhacirlere yönelik nefret telaffuzları de bu oyunları birer modülüdür.

* Dikkat ederseniz CHP ve yoldaşları milletten yüz bulamadıkça giderek daha fazla tehdit ve hakaret lisanına sarılıyor. Sayılı günler var. Bu sayılı günleri çok uygun kıymetlendirecek ve inşallah 2023’te de Cumhur İttifakı olarak sandıkları patlatacağız.”

ERDOĞAN’A SERT CEVAP: ÇAPI BU

Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Erdoğan’ın kelamlarına sert cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “Gençlerin teknoloji fuarında helalleşmeye savaş açıyor. Kederini hepimiz biliyoruz. Gençler, sakın lakin sakın hengame etmeyin. Sakın bu hamasi telaffuzları dinlemeyin. Tek sıkıntısı bu harami düzeneğin ömrünü biraz daha uzatabilmektir. Çapı bu” iletisini paylaştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.