Kılıçdaroğlu’nun ‘Erdoğan’ açıklamasına Destici’den reaksiyon

Posted by

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, CHP Önderi Kemal Kiliçdaroğlu’nun yapmış olduğu açıklamanın ciddiye alınabilir bir argüman olmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ailesinin ABD’ye kaçmak için paravan bir vakıf kurduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, paravan yapıya Ensar ve TÜRGEV Vakfı üzerinden 1 milyar lira aktarıldığını kaydetti.

DESTİCİ’DEN AÇIKLAMA

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu açıklamanın ciddiye alınabilir bir tez olmadığını söyledi.

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında “Saat 22.00’de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim” dediği görüntüyü paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun görüntüyü yayımlamasıyla birlikte toplumsal medya hesabından paylaşım yapan Destici, “Şehitler verdiğimiz ve yeni harekat planlarının yapıldığı bugün, milletin %53 oyuyla seçilmiş Büyük Türk Devleti’nin Cumhurbaşkanının yurtdışına (hele ki ABD’ye) kaçma planları yaptığının Kılıçdaroğlu tarafından söylenmesi kabul edilebilir ve ciddiye alınabilir bir sav değildir.” dedi.

‘BUNA GEÇİT VERMEYECEĞİZ’

Destici, “Demokratik olarak iktidarı değiştirme ümidini yitirenler, 15 Temmuz’da darbeci hainlerle başaramadıklarını, aldıkları talimatla başaracaklarını mı zannediyorlar? Gezi’de, 15 Temmuz’da iç savaş çıkaramadınız, kardeşi kardeşe düşüremediniz, düşüremeyeceksiniz. Buna geçit vermeyeceğiz” sözlerini kullandı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.