Marek Hamsik: Kasım ayında jübile maçıyla Slovakya Ulusal Grubu’na veda edeceğim

Posted by

Yeni dönem hazırlıkları kapsamında Slovenya’nın Kranj kentinde kamp yapan Trabzonspor’un yıldız isimlerinden Marek Hamsik açıklamalarda bulundu.

Hamsik, geçen dönem sonunda şampiyonluk sevincini bordo-mavili taraftarlarla birlikte yaşadıklarını belirterek, “Açıkçası ferdi olarak tatilde çok bir şey yapmadım. Trabzon’da taraftarla birlikte yeteri kadar kutlama yaptık. Ben de bunun tadını çıkardım. Toplamda esasen 6 tane kutlama oldu. Bu da benim için yeterliydi” dedi.

Trabzon’a erken gelerek dönemin birinci çalışmasından itibaren ekipte yer aldığı hatırlatılan Slovak futbolcu, “Şu an fizikî olarak kendimi çok âlâ hissediyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse de uzun bir tatil yaptım. 5-6 haftalık bir tatil süreci geçirdim. Daha evvelki dönemlerde fazla tatil yapma fırsatım olmamıştı. Yeterli dinlendim, ailemle bir arada vakit geçirdim. Dönemin şu an için en kıymetli devrindeyiz. Maçlara hazırlanmak için en güzel periyot. Biz de zati buna odaklanmış durumdayız. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum” diye konuştu.

Hamsik, dönem bitiminde “Şampiyon 61” yazısını dövme yaptırmasına taraftarlardan çok hoş reaksiyonlar geldiğini belirterek, “Taraftarlarımız için bu kupa tahminen birinci değil fakat uzun müddet sonra geldiği için başka mana tabir ediyor. Benim için birinci şampiyonluk. Kazandığım birinci lig kupası olduğu için çok başka kıymeti var. Dövmemi gördüklerinde çok beğendiler, hoş tepki aldım. Ben de onlara teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

İyi bir kamp periyodu geçirdiklerini vurgulayan Hamsik, “Şartlarımız, kaldığımız otelimiz çok uygun. Hiçbir şeyin eksikliğini çekmiyoruz. Güç bir dönem olacak. Rakiplerimiz tekrar yarışın içine dahil olmaya çalışacak. Kesinlikle yeterli transferler yapacaklardır. Bizim için bu dönem, geçen sezonki başarıyı tekrarlamamız kıymetli. Kolay olmayacak, geçen dönemden tahminen daha güç olacak lakin bunu yapacak gücümüz aslında var” formunda konuştu.

“RAKİP KADROLARIN YAPTIĞI ATILIMLARI TAKİP EDİYORUM”

Slovak futbolcu, İstanbul’un şampiyonluğa oynayan gruplarının transferlerini, yaptığı atılımları takip ettiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Onları gün gün takip etmeye çalışıyorum. Geçen seneye baktığımızda, bu sene özelinde İstanbul’daki büyük ekiplerin yarışa tekrar dahil olmak, düzgün bir iş çıkarmak için uğraş edeceğini varsayım edebiliyorsunuz. Geçen sene bizim ekibimiz çok yeterli bir iş çıkardı. Bu sene bilhassa Avrupa’da da var olduğumuzu düşününce, olağan kolay olmayacak. Şampiyonlar Ligi’nde olabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Avrupa maçlarını düşündüğümüzde olağan ki lig kolay olmayacaktır ancak biz bunu yapacak güçteyiz.”

Trabzonspor’un çok uygun bir takıma sahip olduğun lisana getiren Hamsik, “Çünkü çok âlâ transferler yapıldığını düşünüyorum. Olağan ki ortamızdan ayrılan oyuncular var. Baktığımızda Anthony Nwakaeme nitekim değerli bir oyuncu. Onu katiyen özleyeceğiz. Kadro mükemmel bir dönemi geride bıraktı. Fakat futbolda bu türlü durumlar oluyor. Bunu kabullenip, devam etmemiz gerekiyor. Bu sene baktığımızda pek düzgün çalışıyoruz. Düzgün oyuncular ortamıza katıldı ve çalışma usulümüz çok âlâ. Kulübün işleyiş şekli çok yeterli. Önümüzdeki dönemi dört gözle bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Hamsik, Maradona üzere bir oyuncunun forma giydiği Napoli’de ve kısa müddette Trabzonspor’da grubun kıymetli isimlerinden biri haline gelmesine ait soru üzerine, şunları söyledi:

“Nedenini açıkça bilmiyorum. Bunu kulübe ya da taraftarlara sormak, gerçek yanıtı almak açısından daha düzgün olacaktır. Benden daha büyük isimler var burada. Bilhassa yerli oyuncularımız Abdüş (Abdülkadir Ömür), kaptanımız Uğurcan (Çakır) benden daha kıymetliler. Geçen sene daima birlikte çok büyük bir iş başardığımızı düşünüyorum. Zira kente gittiğimizde bunu kime sorarsanız sorun size tıpkı karşılığı verecektir. Onlar ismine çok memnunum. Onların da bu tarihin modülü olmasından çok memnunum. Kendi adıma bu büyük tarihin kesimi olduysam, keyifli olurum.”

KASIM’DA JÜBİLE MAÇIYLA ULUSAL EKİBİ BIRAKACAK

Slovakya Ulusal Ekibi mesleğini noktalama kararına ait Marek Hamsik, “Milli kadro mesleğimi bitirme açısından gerçek anın bu olduğunu düşündüm. Kasım ayında bir jübile maçıyla Slovakya Ulusal Grubu formasına veda edeceğim. Taraftarlara bu halde veda etmiş olacağım. Bakıldığında ulusal ekip tarihinde en fazla gol atan oyunculardan biri olmak çok hoş bir his. Kimi şeyleri düşünüp, gerçek anın bu olduğuna inanıp, kararımı verdim” diye konuştu.

Sözleşmesinin dönem sonu biteceği hatırlatılan oyuncu, meslek planının sorulması üzerine, “Bilmiyorum. Bu husus hakkında hiç düşünmedim. Şu anda tek aklımda olan Trabzonspor formasıyla bir dönemin daha tadını çıkarmak. Bir dönem daha oynayıp, ondan sonra neler olacak daima birlikte göreceğiz” cevabını verdi.

Hamsik, kadroda en çalışkan futbolcunun kendisi olduğu istikametinde yapılan yorumlarla ilgili ise “Kadronun tamamına baktığında herkesin çok çalışkan olduğunu söyleyebilirim. Çok profesyonel biçimde herkes gelip antrenmandan evvel ve antrenmandan sonra salonda çalışıyor. Hocalarımızın da çok keyifli olduğunu söylüyorum. En çalışkan sorulduğunda tüm kadroyu söyleyebilirim” tabirlerini kullandı.

Teknik yönetici Abdullah Avcı ile ilgili fikirlerini de aktaran Slovak futbolcu, “Hocamızın çok zeki bir antrenör olduğunu söylemeliyim. Geçen yılki şampiyonlukta o da hak ettiği şampiyonluk ile buluşmuş oldu. 1 yıldır çalışıyoruz tahminen fakat onunla birlikte çalışmaktan, onun için oynamaktan çok mutluyum” diyerek kelamlarını tamamladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.