Motosiklet, emniyet şeridindeki arabaya çarptı: 3’ü ağır 5 yaralı

Posted by

Eyüpsultan, D-100 Karayolu Edirne istikametinde saat 00.30 sıralarında meydana gelen kazada teze nazaran, şoförünün ismi öğrenilemeyen araba, Edirnekapı Metrobüs durağı mevkiine geldiği anda şimdi bilinmeyen bir nedenle arıza yaptı. Şoför yardım beklemek için aracını emniyet şeridine çekti. Bu sırada arttan gelen ve şoförü öğrenilemeyen motosiklet, emniyet şeridindeki arabaya geriden çarptı. Çarpmanın tesiriyle motosiklet ok üzere arabaya saplandı. Kaza sonrası arabada bulunan 2 çocuk ve motosiklet şoförü ağır olmak üzere 5 kişi yaralandı.

Kaza yerine gelen sıhhat takımları yaralılara birinci müdahaleleri yaparak en yakın hastaneye kaldırdı.

Hastaneye kaldırılan motosiklet şoförü ile çarptığı arabadaki 2 çocuğun durumlarının ciddiyetini koruduğu, anne ve babasının durumlarının ise güzel olduğu öğrenildi.

Olay yerine gelen itfaiye takımları bir müddet arabada ve motosiklette inceleme yaptı. Polis takımları de ikinci bir kaza yaşanmaması için yolda tedbir aldı. Kaza nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.

Otomobile saplanan motosiklet, çekicinin yardımı ile çıkarıldı. Kazaya karışan araba ile motosiklet, çalışmaların akabinde yoldan kaldırıldı. Yolun temizlenmesinin akabinde polis grupları kapattığı şeritleri araçların geçişine açtı. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.