Murat Kurum: ‘Büyük Türkiye’ gayesiyle yola çıktık

Posted by

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Akşehir’de düzenlenen 63. Milletlerarası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri’nde, alim ve gönül insanı Nasreddin Hoca’nın asırlar öncesinden verdiği öğütlerle yol gösterdiğini söyledi.

Hoca Nasreddin’in bu topraklarda 700 yıldır mizahıyla 7’den 70’e herkesi güldürdüğünü anımsatan Kurum, mizahını ilmiyle harmanlayan Nasreddin Hoca’yı rahmetle yad etti.

“Büyük Türkiye” gayesi

Son 20 yılda, 100 yılda yapılacaklar bir bir hayata geçirildi. Buradan gençlerimize sesleniyorum; 20 yıl öncesi Türkiye’ye baksınlar. Yapılan yanılgıları, yapılmayanları ve eziyetleri görsünler istiyorum. Nasreddin Hoca, eşeğe niçin zıt binmiş, ne demek istemiş, buradan Türkiye’ye iletiler veriyor. Bu manada Nasreddin Hoca bize çok değerli öğütler veriyor.

Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ‘Büyük Türkiye’ seyahatinde güçlü kentler anlayışıyla Konya’mız ve ilçelerine tıpkı anlayışla hizmet götürüyoruz. Yalnızca Konya’ya değil, nerede bir afet olsa biz 2 saat içinde oluyoruz. Vatandaşlarımızın yarasını sarıyoruz. Onlarla gönül birliği içinde, omuz omuza o acıya ortak olduğumuz sürecin 1 yıl sonrasında mutluluklarına şahit oluyoruz. İşin sonunda milletin duasını alıyoruz. dedi.

“Milletin duasıyla yol yürümeye devam edeceğiz”

Bakan Kurum, milletin duasıyla yol yürümeye devam edeceklerini vurgulayarak, Şehirlerimiz ve vatandaşımız için en güzelini, hoşunu hayal ediyoruz. Dünyada yaşanan salgın krizine karşın Cumhurbaşkanımız, hiçbir vatandaşımızı açta, açıkta ve yalnız bırakmadı. Tüm kesimlere salgın süreci boyunca takviye olduk, buna da devam edeceğiz.ifadelerini kullandı.

AA’nın haberine nazaran programda, KKTC, Moldova, Bulgaristan, Bosna Hersek ve Trabzon halk oyunları grubunun dans şov sergilendi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.