Norveç’te gece kulübüne silahlı saldırı! Meyyit ve yaralılar var

Posted by

Oslo’daki silahlı hücumun kent merkezindeki tanınan bir eşcinsel bar ve gece kulübü olan London Pub’da gerçekleştiği bildirildi. Norveç televizyon kanalı NRK muhabiri Olav Roenneberg yayın kuruluşunun haber sitesine yaptığı açıklamada, “Bir adamın elinde çantayla geldiğini gördüm. (Saldırgan) silahını aldı ve ateş etmeye başladı” dedi.

İKİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Olay yeri yakınlarında bir şüphelinin yakalandığını bildiren Oslo polis teşkilatı, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide “İki kişinin öldüğü doğrulandı” dedi.

Yerel medya tarafından yayınlanan fotoğraflar, London Pub’ın dışında polis ve ambulans çalışanlarının da ortalarında bulunduğu büyük bir acil durum müdahale grubunun toplandığını gösterdi. Helikopterler Oslo semalarında uçarken, kent genelinde ambulans ve polis arabası sirenleri duyuldu. Oslo Üniversite Hastanesi, silahlı hücumun akabinde kırmızı alarma geçtiğini açıkladı.

VG gazetesinin haberine nazaran, polis olay yerinde gazetecilere verdiği demeçte üç kişinin ağır formda yaralandığını söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.