Planlar Hazır! Ekonomiyi Yönetmek İçin Gün Sayan 3 İsim Kulislere Düştü

14 Mayıs seçimleri özellikle ekonomide milat olarak kabul ediliyor. Ekonomide sorunların ana gündemde olması seçimden sonra ‘kim kazanırsa kazansın’ hem uygulanacak politikaları hem de görev alacak isimleri ise daha da öne çıkarıyor. Muhalefet liderlerinin oluşturduğu Millet İttifakı’nda 6 partinin bulunmasıyla bazı görevler de önem kazanıyor. Ekonomide muhalefetin güçlü isimlere sahip olması da kulisleri kaynatıyor.

Milletvekili aday listelerinin netleşmesiyle, aday olmayan ancak özgül ağırlığı olan isimler seçim sonrası için bakanlık hesapları yapıyor.

Seçim, Millet İttifakı tarafından kazanıldığı takdirde, bu ortamda gözler ekonominin başına geçecek isme dönüyor.

Güçlü isimlere sahip olan Millet İttifakı’nda ekonomi yönetimi için 3 isim öne çıkıyor.

Patronlar Dünyası’nın iddialarına göre, O isimlerden biri, iktidarın başarılı görülen dönemlerinde ekonomiyi yöneten şimdilerde DEVA Partisi Genel Başkanı olan ve Millet İttifakının üyesi Ali Babacan olurken, diğeri CHP’nin ekonomi kurmaylarından Selin Sayek Böke ve üçüncü aday ise son dönemde medyada çok görülen İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz.

Hem ekonomide hem de partileriyle siyasette güçlü bu iç isim milletvekili aday listelerinde yer almadı.

Vatandaş açısından şans olan kısım ise yine kulis bilgisine göre, 3 isim de senaryolarına hazırlamış ve stratejilerine çalışmış durumdalar.

Sizin ekonominin patronuna adayınız kim? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir