Samsung, Exynos’tan vaz mı geçiyor? Açıklama geldi

Posted by

Akıllı telefon sektörünün başarılı oyuncularından Samsung, bir süredir Exynos işlemcilerinden vazgeçeceği yönündeki iddialarla gündemden düşmüyor. Galaxy S serilerinde Qualcomm Snapdragon ve Exynos dahil iki işlemciyle kullanıcı karşısına çıkan şirket, iki sürümün arasında performans farkları olduğu gerekçesiyle de eleştiriliyordu.

Bugüne kadar hakkında Exynos yongalarını üretmeyi durduracağından Galaxy S modellerinde daha farklı işlemcilere yöneleceğine kadar birçok iddia ortaya atılan Samsung konuyla ilgili ilk kez bu kadar net bir açıklama yaptı. Peki şirket Exynos’tan vaz mı geçiyor?

Samsung, Exynos işlemcilerden vaz mı geçecek?

Maeil Economic Daily‘nin haberine göre Samsung, Q2 2022 konferans görüşmeleri sırasında hakkında ortaya atılan Exynos işlemci üretimini durduracak iddialarını net bir dille yalanladı. Aynı zamanda şirket, işlemci üretimindeki iş modelini yeniden düzenlediklerini belirterek orta ve uzun vadede rekabet gücünü artıracaklarını söyledi.


Samsung Exynos işlemcilerden vaz mı geçiyor?

Şirketin konuyla ilgili açıklaması ise şu yönde;

Özellikle, yeni nesil mobil Exynos’un rekabet gücünü güçlendirmeye odaklanıyoruz ve önde gelen IP şirketleriyle iş birliğini güçlendirerek ve erken geliştirmeye başlayarak pazar payını en üst düzeye çıkarmaya çalışıyoruz.

Samsung’un bu açıklaması, şirketin amiral gemisi modelerine özel bir işlemci geliştirdiği yönündeki iddialardan bir süre sonra geldi. Bu yonganın 2025’te geleceği iddia edilirken, şirketin 2023 ve 2024 yıllarında Galaxy amiral gemilerinde Exynos işlemcileri pas geçeceği de söyleniyor. Ancak şirket, bu iddiaları son açıklamasıyla büyük ölçüde yalanladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung’un kendi ürettiği işlemciler nasıl? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.