Santiment: PEPE Satanlar Bu Altcoin’e Geçiyor!

Pepe Coin, 14 Nisan başlangıç tarihinden bu yana %4.000 değer kazandı. Santiment analizleri, yatırımcıların şimdi PEPE satıp başka bir altcoin’e geçtiğini gösteriyor.

PEPE yatırımcıları yön değiştiriyor

ERC20 tabanlı bir meme coin olan PEPE, 14 Nisan 2023’teki lansmanından üç hafta sonra son 24 saatte %85’in üzerinde artışla 1 milyar dolarlık piyasa değerini aştı. Ralli, OKX, Coinbase ve son olarak Binance listesiyle sürdü.

Yeni raporlara göre, haftalardır yoğun ilgi gören Pepe, Ethereum ağındaki aktif mevduatları rekor seviyeye taşıdı. ETH fiyatı şu anda 2.000 doların altında konsolide oluyor. Pepe ralli yaparken, Ethereum Blockchain’deki aktif mevduatlar 1,5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. On-chain analitik Firması Santiment, ETH’nin bu sayede piyasa genelinden ayrıldığını ve 2.000 direncini hedeflediğini söylüyor.

Ethereum’un 2.000 dolar bölgesinde son hareketi, ağındaki aktif mevduatların 1,5 yılın zirve seviyesine ulaşmasıyla geldi. Santiment’e göre, çok sayıda kripto yatırımcısı PEPE karlarını ETH’ye çeviriyor. Santiment raporunda şunları yazıyor:

Ağ üzerinde etkileşimde bulunan değişim adresleri şu anda Kasım 2021’den bu yana en yüksek seviyesinde. Beklendiği gibi, ETH ayrışma işaretleri gösteriyor ve bir kez daha 2.000 doları kırmanın eşiğinde.

Ethereum gas ücretleri zirve yaptı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Pepe Coin haftalardır kripto para piyasası trendlerinde. Meme coin hakkında bazı kırmızı bayrak söylentilerinin ortada dolaştığını belirtelim.

Bununla birlikte, bireysel yatırımcı ilgisi PEPE fiyatında yeni zirvelere yol açarken, Ethereum Blockchain’deki günlük medyan gas ücreti 12 ayın en yüksek seviyesi olan 87 gwei’ye ulaştı. Bağlam açısından, Pepecoin’in (PEPE) 18 Nisan’da piyasaya sürülmesinden bu yana, Ethereum’daki gas ücreti %50 arttı.

ERC20 meme coin PEPE durdurulamaz bir fiyat rallisinde. PEPE’yi çevreleyen çılgınlık o kadar güçlü ki, Uniswap’ın pepecoin-wrapped ether (PEPE-WETH) likidite havuzları, işlem sayısına göre en aktif likidite havuzu haline geldi.

On-chain verilere göre, traderlar toplam 413.283 PEPE Uniswap işlemi gerçekleştirerek 10 milyon doların üzerinde gas ücreti harcadı.

https://twitter.com/thiccythot_/status/1654343137396142080

Bununla birlikte, Vitalik Buterin ve Ethereum Vakfı yakın zamanda 15.000’den fazla ETH sattığı için yatırımcıların da temkinli olmaları gerekiyor.

Vitalik Buterin Kraken’e 200 ETH aktardı

Vitalik Buterin Cuma günü 200 ETH’yi terk ettikten sonra, Ethereum Vakfı da aynı şeyi yaptı. Ethereum ekibiyle bağlantılı cüzdanlar, Kraken’e 15.000 ETH transfer etti.

Cuma günü, Vitalik Buterin ile ilgili vitalik.eth adresi, kripto borsası Kraken’e 200 ETH aktardı. Etherscan verilerine göre bu, adresin ETH’yi aynı Kraken cüzdanına ilk aktarışı değil. Son 2 ayda Kraken’e benzer 5 işlem var.

Ethereum Vakfı da aynı şeyi yaptı. 6 Mayıs Cumartesi günü PeckShieldAlert tarafından bildirilen işleme göre Kraken’e 15 bin ETH aktardı. Tarihsel verilere göre, bu tür büyük ETH işlemleri, ETH fiyatında düşüşe yol açıyor. 20.000 ETH en son 12 Kasım 2021’de Kraken’e transfer edildi. Ethereum Vakfı’nın ATH yakınında 4.722 dolardan nakit çıkışının ardından ETH fiyatı 2 ayda %40 düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir