Son dakika: Anadolu Efes, Euroleague’de finale yükseldi!

Posted by

Olympiakos, Turkish Airlines Euroleague Final Four’da Anadolu Efes ile karşı karşıya geldi. Heyecan dolu mücadele Stark Arena’da oynandı. Olympiakos – Anadolu Efes karşılaşması temsilcimizin 77-74’lük üstünlüğüyle tamamlandı. Bu sonuçla birlikte son şampiyon Anadolu Efes, Turkish Airlines Euroleague’de finale yükseldi.

OLYMPIAKOS – ANADOLU EFES: 74-77 

1. ÇEYREK SONUCU: 21-18 (Olympiakos lehine)
2. ÇEYREK SONUCU: 43-42 (Olympiakos lehine)
3. ÇEYREK SONUCU: 63-66 (Anadolu Efes lehine)

İKİ TAKIM 45’İNCİ KEZ PARKEDE

Turkish Airlines Euroleague’de finale yükselmek için mücadele edecek olan Olympiakos ile Anadolu Efes, tarihleri boyunca 45’inci kez karşı karşıya gelecek. Olympiakos ile Anadolu Efes arasında oynanan 44 mücadelede iki takım da 22’şer kez rakibini mağlup etti. Turkish Airlines Euroleague’de bu yıl iki takım normal sezonda 2 kez kozlarını paylaştı. İstanbul’da oynanan mücadele Anadolu Efes’in 88-69’luk üstünlüğüyle tamamlandı. Yunanistan’daki müsabaka ise Olympiakos’un 87-85’lik galibiyetiyle sonuçlandı.

FİNAL VE ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI 21 MAYIS’TA

Turkish Airlines Euroleague’de geçtiğimiz sezonun şampiyonu Anadolu Efes’in de yer aldığı Final Four, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenecek. Olympiakos – Anadolu Efes eşleşmesinin galibi, Barcelona – Real Madrid maçının kazananı ile şampiyonluk için parkeye çıkacak. İki eşleşmede mağlup olan taraflar final gününde üçüncülük için kozlarını paylaşacak.

Turkish Airlines Euroleague’de Final Four programı şu şekilde:

19 MAYIS

19.00 Olympiakos – Anadolu Efes
22.00 Barcelona – Real Madrid

21 MAYIS

17.00 Üçüncülük maçı
20.00 Final karşılaşması

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.