Stranger Things oyuncusu Noah Schnapp: Will karakteri eşcinsel

Posted by

“Stranger Things” dizisinin dördüncü dönemi Netflix’te rekor kırarak sona erdi. 4. dönemin akabinde, dizi hakkında en çok konuşulan ve gündeme gelen mevzular ortasında Will Byers karakterinin eşcinsel olup olmadığı tartışmaları yer aldı. Dizinin birinci döneminden beri ana karakterlerinden biri olan Will Byers’ı canlandıran oyuncu Noah Schnapp, karakterin eşcinsel olup olmadığıyla alakalı tartışmalara yanıt verdi.

Schnapp, Variety’ye verdiği röportajda, Will karakterinin eşcinsel olduğunu ve en âlâ arkadaşı Mike’a karşı hisleri olduğunu açıkladı. Schnapp, “Açıkçası bu 1. dönemde bile ima ediliyordu. Bu türlü bir gerçek daima vardı lakin siz bilmiyordunuz. Will de bilmiyordu zira çocuktu lakin o artık büyüdü. Artık onun eşcinsel olduğu ve Mike’ı sevdiği yüzde 100 açık ancak bu yavaş yavaş gösterildi. Bence karakterin gelişimi çok hoş yapıldı. Paris’teyken 40 yaşındaki bir adam yanıma geldi ve ‘Vay canına, bu Will karakteri beni çok uygun hissettirdi. Çocukluğumda tam olarak böyleydim’ dedi. Bunu duymak beni çok memnun etti. Bu gerçek karakteri, seyahati ve çabayı yazıyorlar ve bunu çok âlâ yapıyorlar” sözlerini kullandı.

Dizinin beşinci ve final dönemi hakkında da konuşan oyuncu, “Duffer Kardeşler, gelecek dönem için Will’e daha fazla odaklanacaklarını ve bu kıssayı oluşturacaklarını söylüyor. Bence bu çok heyecan verici” dedi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.