Telefonu için barajı boşalttırıp açığa alınan yetkiliye para cezası

Hindistan’da ‘selfie’ çekerken suya düşürdüğü telefonunu almak için barajı boşalttıran hükümet yetkilisi, 640 dolar, yani yaklaşık 13 bin TL para cezasına çarptırıldı.

AA’nın aktardığına göre, Chhattisgarh eyaleti Su İşleri’nden yapılan açıklamada, eyaletin Kanker bölgesinde görevli bir gıda müfettişi olan Rajesh Vishwas’ın, özçekim yaparken düşürdüğü telefonunu almak için yetkili makamdan barajdaki suyu boşaltma iznini almadığı gerekçesiyle 640 dolar para cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

‘4,1 MİLYON LİTRE SUYU BOŞALTTIRDI’

Açıklamada, Vishwas’ın telefonunu almak için yaklaşık 4,1 milyon litre suyu boşalttığı aktarıldı. Vishwas’ın olaydan sonra açığa alındığı aktarılırken Kanker bölgesi yöneticisi Priyanka Shukla ise açıklamasında, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Ne olmuştu?

Baraja düşen 1200 dolar değerindeki telefonunun bulunması için önce bölgedeki dalgıçlara başvuran Vishwas, çabaların sonuçsuz kalması üzerine, ücretini ödediği dizel yakıtlı su pompasını devreye sokarak barajın tamamını boşattırmıştı. Olayın ardından görevi kötüye kullanmaktan hakkında soruşturma açılan ve açığa alınan Vishwas, telefonunda gizli hükümet belgeleri olduğunu ileri sürmüştü. Vishwas, suyu boşaltmak için bir baraj yetkilisinden ‘sözlü izin’ aldığını; yetkilinin, pompalanan suyun civardaki bir sulama kanalına yönlendirilerek çiftçilerin kullanımına sunulacağını söylediğini iddia etmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir