Temel Karamollaoğlu: İktidarın seçimi 100 binde bir kazanma ihtimali bile yok

Posted by

2023’te yapılacak seçimler yaklaşırken, Cumhurbaşkanı adayını belirleyemeyen muhalefetten peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Bunlardan biri de Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu.

“Yüzde 100 kazanırız diyemem fakat yüzde 99 kazanırız”

Karamollaoğlu geçtiğimiz hafta sonu seçime ait olarak, “Yüzde 100 kazanırız diyemem fakat ‘Yüzde 99 kazanırız’ diye düşünüyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Bu sözlerin akabinde haftalık basın toplantısı düzenleyen Karamollaoğlu, seçimler yaklaşırken argümanlı açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

“Kazanmalarının 100 binde bir ihtimali de yok”

Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanmasında yüz binde bir ihtimalin bile kalmadığını belirten Saadet Partisi Önderi, hususla ilgili şu tabirleri kullandı:

“Hafta sonu söz etmiştim, seçimleri yüzde 99,99 muhalefet kazanır demiştim. 10 binde 1, 100 bin de 1 ihtimal de bırakmıştım. Ancak iktidar ortağı sayın Bahçeli’nin bunun üzerine sarf ettiği nezaketsiz kelamlar gösteriyor ki, bu 100 binde bir ihtimal de yok. Zira mantık tıpkı, zihniyet tıpkı değişmiyor ve bu türlü giderse sorunların tahlile kavuşması da mümkün gözükmüyor. İşte bugün diyorum ki, seçimleri Allah’ın müsaadesiyle iktidar kaybedecek, biz kazanacağız.”


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.