Tuzla Belediyesi: 47 bin öğrencimizin kırtasiye muhtaçlıklarını karşılıyoruz

Posted by

2022-2023 eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak.

1’inci sınıf öğrencilerinden 12’nci sınıf öğrencilerine kadar ders kitapları, fiyatsız bir biçimde devlet tarafından karşılanırken İstanbul’un Tuzla Belediyesi’nden öğrencilere ek dayanak geldi.

Tuzla Belediyesi, yaptığı çalışmalar kapsamında öğrencilerin kırtasiye gereksinimlerini da unutmadı.

47 bin öğrenciye destek

Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, 47 bin öğrencimizin tamamının kırtasiye gereksinimlerini karşıladıklarını belirtti.

“Tuzlalı gençler, okula dönüş armağanınız hazır”

Konuya ait açıklama görüntüyle birlikte Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı’dan geldi.

Şadi Yazıcı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi:

“Tuzlalı gençler, okula dönüş ikramınız hazır.

10 yıldır toplumsal doku araştırmasıyla belirlenen öğrencilere yaptığımız kırtasiye takviyesinin kapsamını genişletiyoruz. Bu sene ilçemizde eğitim gören tam 47 bin öğrencimizin tamamının kırtasiye gereksinimlerini karşılıyoruz.”


“Öğrencilerimiz için başka bir hazırlık içerisindeyiz”

Ayrıca açıklamalarda da bulunan Tuzla Belediye Lideri Yazıcı,  “Gerek, eğitim-öğretim yılı başlamadan evvel yapmış olduğumuz okullarımızdaki boya, badana, tadilat süreçlerini gerçekleştiriyoruz.

Aynı vakitte da artık defter, kalem ve eğitim setleri olarak da öğrencilerimiz için başka bir hazırlık içerisinde, başka bir telaş içerisindeyiz.

Mesajım şu; her şey akla, akıl ise bilgiye muhtaçtır. Hasebiyle, bilgiyle donanmalı ve zekamız ne olursa olsun, bilgi zekanın kementidir. Muvaffakiyet lakin sözlükte, çalışmaktan evvel gelir. Bütün öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyorum.” sözlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.