Xiaomi Civi 2’nin temel özellikleri sızdırıldı, işte detaylar

Posted by

Akıllı telefon dünyasının en üretken isimlerinden biri olan Xiaomi, şu sıralar bir taraftan yıl sonuna doğru tanıtacağı yeni amiral gemisi serisi Xiaomi 13 üzerinde çalışırken, diğer bir taraftan ise giriş ve orta segment modelleriyle portföyünü canlı tutmak için uğraşıyor. Bu amacına ulaşabilmek için başarısı kanıtlanmış serilerine güvenen Çinli şirket, şu günlerde Xiaomi Civi 2 modelini ön plana almış.

Bugün birtakım sertifikasyon sitelerinde gördüğümüz Xiaomi Civi 2 modeli, Civi serisinin üçüncü modeli olacak. Daha önce karşımıza Xiaomi Civi ve Xiaomi Civi 1S modelleriyle çıkan şirketin üçüncü modeli de önümüzdeki günlerde tanıtabileceği konuşuluyor. Peki Xiaomi Civi 2 bizlere ne gibi özellikler sunacak?

Xiaomi Civi 2’nin temel özellikleri sızdırıldı, işte detaylar

Sertifikasyon süreci sayesinde öğrendiğimize göre, bu telefon gücünü Snapdragon 7 Gen 1 yonga setinden alacak. 5G bağlantı teknolojisi ve çift sim özelliği ile dikkat çeken Xiaomi Civi 2’de ayrıca Full HD+ çözünürlüğe sahip 120Hz OLED panel bulunacak. Yeni akıllı telefon modelinin kamera konusunda nasıl bir kurulama sahip olacağı şu an için bilinmiyor. Ancak Civi 1S modeline baktığımız zaman bu cihazda 64 MP + 8MP + 2MP’den oluşan üçlü bir yapı vardı. Üstelik Civi 1S’in ön yüzeyindeki kamera ise 32MP’lik bir IMX616 sensörüydü. Bu sebeple Civi 2’nin de yine oldukça başarılı bir kamera yapısıyla karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.