# dc

Yusuf Akbaş

Posted by

EPDK'dan Aralık ayı elektrik faturalarına inceleme Tam Boyutta Gör

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Aralık ayı elektrik faturaların için inceleme başlattı. Yılbaşında elektriğe yüzde 50 ile yüzde 124 oranında zam gelmiş ve ayrıca kademeli elektrik tarifesinde yeni döneme geçilmişti. Ev aboneleri için aylık 150 kWh’e kadar olan tüketim miktarı için nihai fiyat 1,37 TL/ kWh, aylık tüketimlerin 150 kWh’ın üstündeki kısmı için ise 2,06 TL/ kWh olarak uygulanacak. 150 kWh üstündeki tüketimler yüzde 124 zamlı olacak.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan elektrik tarifelerinin Aralık faturalarına yansıtıldığı yönünde kuruma iletilen şikayetler üzerine Aralık ayına ait faturaları mercek altına aldıklarını açıkladı.

Doğal gazda kademeli tarife teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu

1 ay önce eklendi

1 Ocak’tan önceki kullanımlar eski tarifeye göre hesaplanmak zorunda

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, “Perakende şirketleri, örneğin, Aralık ayı içinde ne kadar gün varsa tüketimi ona göre oranlayarak eski fiyatlar üzerinden, Ocak ayı içinde ne kadar gün varsa da yine tüketimi ona göre oranlayarak yeni tarife üzerinden hesaplama yapmak zorunda. Her tüketici kullandığı ayın tarifesine göre elektrik faturası öder. Farklı ayın tarifesini uygulayan şirket ağır bedel ödemek durumunda kalır” diye konuştu.

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/son-dakika-haberi-epdkdan-elektrik-faturalarina-inceleme,jcoJqp7xpE-D1iSdZKM2IQ

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Anasayfa Yaşam Ekonomi Haberleri EPDK’dan Aralık ayı elektrik faturalarına inceleme

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.